Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drakiáda 2008

26. 10. 2008

Jítravská DRAKIÁDA

(nultý ročník, neděle 26. října 2008)

 

Podzim je v plném proudu a počasí, jak už to v tomto období bývá, je všelijaké. Semtam lákájí sluneční paprsky k výletu či práci na zahrádce, jindy zas člověk ztěží vystrčí nos z vyhřátého domova, neboť celý den, jak by řekl klasik (děda Komárek), ch...e a ch...e!

Proto, jak nám jistě potvrdí všichni rodiče, je mnohdy velmi obtížné nějak zabavit naše ratolesti. Přemýšleli jsme, co bychom pro ně mohli udělat, jak jim zpestřit čekání na zimu a Vánoce. A tak jsme si řekli, že k podzimu přeci patří vítr. Nu a k větru se nejlépe hodí drak. Nápad byl tedy na světě, za den konání jsme, s ohledem na „prodloužený“ víkend, zvolili neděli, 26. 10. od 14 hod. Akce proběhla nad Jítravou, vpravo na pastvinách ve směru na Zdislavu.

Sami jsme byli překvapeni hojnou účastí dětí i dospělých. Naštěstí skvěle vyšlo počasí, i když bylo sychravo, to nejdůležitější – vítr a dobrá nálada – se podávalo plnými doušky! Stejně tak i čaj (pro dospěláky s rumem) či teplá medovina. Bodovaly také pečené brambory a jablka. Každé dítě dostalo za účast sladkou odměnu, v průběhu odpoledne byly vyhodnoceny a oceněny soutěže: nejhezčí, nejoriginálnější čí nejvýše létající drak. Vítězové opět nepohrdli sladkostí, navíc obdrželi drobné dárečky. Velkým zpestřením navíc byla jedinečná přehlídka letecké akrobacie s modely vrtlníku, kterou připravili modeláři z Liberce.

Zde se v první řadě sluší poděkovat hlavnímu sponzorovi DRAKIÁDY, panu Š. Pflégrovi, který věnoval dětem všechny sladkosti. Dále děkujeme OÚ Rynoltice za ceny k hlavním soutěžím. V neposlední řadě patří dík panu Sukovi za propůjčení prostoru.

Celkově je třeba konstatovat, že ohlasy byly vesměs velmi kladné, mnozí byly nadšeni. Rodiče si libovali, jak jsou děcka ve svém živlu, a že se tady konečně něco děje... To je pro nás pro všechny, kteří jsme se na organizaci DRAKIÁDY podíleli nejlepší ocenění naší snahy a zároveň motivace do uspořádání dalšího ročníku.

Zároveň máme v plánu, pokud zima dovolí, uspořádat pro děti sáňkařské závody o ceny. Místo konání (určitě v Jítravě), termín a čas bude v předstihu upřesněn.


Ještě jednou díky všem zúčastněným a větru zdar!

 

 

Jítraváci