Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaro 2010 - shrnutí akcí v Jítravě

20. 5. 2010

Informace o projektu „Co nás baví“

 

V tomto projektu se nám podařilo vyhrát 15 000 Kč za akci „Sáňkování 2010“, které budou použity na dovybavení hřiště. Poté jsme zkusili podat další dva projekty (jeden pro hasiče - na dokoupení nezbytně nutného vybavení a další pro obnovu malby Křížové cesty). Bohužel jsme v těchto projektech skončili těsně pod hranicí a nezískali tentokrát nic.

V tuto dobu běží další projekt (hlasovat lze až do konce května), se kterým jsme se zapojili (jedná se cyklo závody), ale zatím nevíme výsledky. Proto Vás všechny prosíme abyste hlasovali a pomohli nám. ( http://www.conasbavi.cz/projekty/#cyklo-zavod-dobrodruhu/). Každopádně všem, kteří nám hlasováním pomohli a pomáhají, děkujeme. Bez Vaší podpory by se nám to nepodařilo.

 

Pálení čarodějnic

 V letošním roce jsme se opět sešli ve velmi hojném počtu k pochodu s lampiony, který tak jako loni byl doprovázen živou hudbou po celou cestu k vatře. Každý lampionek a maska čarodějnice byli odměněny malou sladkostí na cestu. Měli jsme krásnou vatru, která měla kolem 4 metrů. Za její stavbu a přípravy patří velký díky tatínkům, dědečkům, strýčkům, kamarádům a všem chlapům, kteří se na stavbě podíleli. Dík patří také manželům Kredvíkovým, kteří nám zapůjčili elektřinu, bez níž by nemohl fungovat stánek s občerstvením.

 

Otevření hřiště před sezonou 2010

 

 Proběhlo 17.4. od 14 hod. a naše hřišťátko se zase začalo po dlouhé zimě probouzet. Sešlo se cca 30 lidí, kteří opravdu mákli a udělali velký kus práce. Odměnou všem bylo pivko a buřtíky které jsme si u ohýnku opekli.

 

Sběr železa

 

      Během brigády jsme uspořádali sběr železa. Moc děkujeme všem lidem, kteří nám železo nechali a věnovali. Za utržené peníze jsme objednali venkovní stůl pro stolní tenis s plným vybavením (tedy ještě něco pro všechny), dětský kolotoč (doplnění prvků pro nejmenší), profi míč na nohejbal (radost pro nohejbalisty) a v neposlední řadě jsme přidali 1000 Kč na malbu Křížové cesty (na kostel také nezapomínáme). V nebližší době proběhne samotná instalace prvků na hřiště. Ještě jednou mockrát DÍKY....

 

Křížová cesta

 

15. května 2010 proběhl koncert na podporu obnovení malby Křížové cesty v našem kostelíku. Vystoupilo 5 kapel, které bez nároku na honorář hráli své skladby. V kostele byli vystaveny obrázky od dvou malířů. Lidé kteří přišli mohli hlasovat, který z nich by mohl začít obnovu Křížové cesty pro náš kostel. Z vybraných peněz od obecenstva bude tato malba financována. Vybralo se skvělých 4.600 Kč. Na druhé straně ale přeci jen zamrzela malá účast lidí z okolních vesnic a v podstatě i samotných Jítravských. Možná byla nedostatečná prezentace, možná se lidi „bojí“ do kostela jít (protože jsou nevěřící), nebo prostě zatím není dostatečný zájem o kulturní akce… Rádi bychom zdůraznili, že šlo hlavně o to, aby dominanta naší obce byla krásná pro všechny z nás, i ty co nejsou věřící. Každopádně doufáme, že v následujících letech budou koncerty pokračovat a postupně se podaří všech 14 obrazů Křížové cesty obnovit. Malíř, který vyhrál je z ukrajiny a jmenuje se Mykhaylo Svítlyk. Zde je odkaz na jeho web:

www.mykhaylosvitlyk.webnode.cz

 

Akce které následují…

 

     V sobotu 22. května proběhne celodenní nohejbalový turnaj MA PO CUP.

     Dále pak v sobotu, 12. června, velký „cyklistický závod dobrodruhů“. Večer po dojetí všech závodníků proběhne revival Láďi Mišíka“ vše se bude odehrávat na louce, kde se pálí čarodějnice. 

     Na obou akcích tradičně zajištěno bohaté občerstvení pro sportovce i přihlížející J Těšíme se na Vás u nás v Jítravě!

                                      

                                                 Krásné léto přejí Jítraváci

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář