Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pingpongový turnaj v roce 2006

9. 12. 2006

Velké mikulášské sportovní klání v Jítravě

 

V sobotu, 9. prosince 2006 proběhlo v sále nad jítravskou hospůdkou  zajímavé sportovní odpoledne.

V době začínajícího zimního „lenošení“ jsme dali hlavy dohromady a rozhodli se uspořádat turnaj ve stolním tenisu. Vypůjčili jsme 3 hrací stoly, trochu vylepšili osvětlení sálu, zajistili hudbu, dřevo na topení a vyvěsili plakáty. Zájemci se mohli přihlásit do pátku, 8. prosince, do 20 hod. Každý účastník zaplatil startovné ve výši 100 Kč.

Přihlásilo se 13 sportovců. Byly vylosovány 2 skupiny, v nichž hrál každý s každým. V první skupině nastoupili: Libor Konývka st.; Jaroslav Zudor; Pavel Havelka; Libor Konývka ml.; René Zábrodský a Karolína Konývková. Ve druhé skupině se utkali: František Kubíček; Roman Trubáček; Stanislav Drábek; Pavel Žatečka; Roman Prokop; Štěpánka Konývková a Karel Fröml. Přibližně v 15 hod se tak mohlo začít.

Po tuhých bojích postoupili z každé skupiny 4 nejlepší do bojů o konečné umístění. Ze čtrtfinálových utkání postoupili Libor Konývka st.; René Zábrodský; František Kubíček a Karolína Konývková do finálové skupiny, v níž se opět utkali každý s každým.

Zápasy o medajlové pozice byly nesmírně dramatické a velmi vyrovnané. První místo si nakonec zajistil František Kubíček, který celým turnajem prošel se ztrátou jediného setu (s Librorem Konývkou st.)! Stříbrnou pozici obsadil René Zábrodský a bronz bral Libor Konývka st. Velkou gratulaci si však zaslouží i Karolína Konývková, která mnohým hráčům ukázala svou velkou šikovnost a bojovného ducha!

Jako na každém správném turnaji nechyběli ani zde ceny pro medajlisty, ale ani pro zbylé účastníky. 1. cenou byl dárkový balíček v hodnotě 500 Kč. Za druhé místo byla jeden a půl metru dlouhá šiška vysočiny a uzený sýr. Bronzové umístění znamenalo pánskou kosmetiku za 200 Kč. Všichni ostatní byli obdarováni maličkostí pro radost.

Večer jsme všichni, včetně přihližejících, zakončili „oldies party“, kdy jsme se předvedli i jako zdatní tanečníci :-) Nikomu se příliš nechtělo domů a většina osazenstva vydržela do půlnoci.

Akce se celkově velmi zdařila a provázela jí velmi dobrá nálada všech přítomných.

Všem, kteří se na ní jakkoliv podíleli patří velký dík!

 

Pavel Žatečka