Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení Drakiády 2009

23. 11. 2009

Jítravská DRAKIÁDA

(první ročník, sobota, 7. listopadu 2009)

 

Na druhý pokus (původní říjnový termín byl vzhledem k sněhovým přívalům zrušen) se přeci jen podařilo uskutečnit další ročník DRAKIÁDY v Jítravě.

 

Stejně jako při loňském nultém ročníku jsme se sešli na louce nad Jítravou, abychom zde strávili část příjemného podzimního odpoledne a společně s dětmi zkusili dostat draky co nejvýše k mrakům. Oproti loňskému „fičáku“ byl letos jen slabý vánek, ale i přesto se většině draků podařilo překonat gravitační zákon a alespoň na chvíli létat nad našimi hlavami.

 

A ani ti, kterým se přeci jen nedařilo dle představ, nemuseli smutnit, protože každý se našel v některé z pěti soutěžních kategorií: nejhezčí, nejoriginálnější, největší, nejdéle či nejvýše létající drak a každý byl v závěru akce oceněn.

 

Po hromadném vzletu draků, průběžném vyhodnocování soutěžních kategorií a popíjení nabízených horkých tekutin pro děti i dospělé, došlo na hlavní zpestření programu. Byla nám předvedena skvělá letecká akrobacie s modelem vrtulníku a letadla, z níž byli všichni nadšení a ocenili ji velkým potleskem. Velký dík!

 

Po ukončení této atrakce nastal hromadný přesun na naše hřiště, kde na všechny čekaly výborné v popelu pečené brambory. Svěle nám je připravil zkušený táborník Blahoš Franc a udělal tím všem velkou radost. Mimochodem některé děti se přiznaly, že tuto pochutinu jedly poprvé v životě a měly „boule až za ušima“ :-)

 

Vedle brambor byla možnost opéci si také jablka, která také slavila patřičný úspěch. Organizátoři mezitím dopsali na diplomy jména dětí a došlo na předávání cen. Pak jsme ještě chvíli poseděli, poklábosili a s příchodem tmy se spokojeni odebrali k domovům.

 

Opět bychom rádi poděkovali všem našim sponzorům, kteří pravidelně přispívají hodnotnými cenami a pamlsky pro děti. Velký dík patří p. Sukovi za zapůjčení louky.

 

Z ohlasů jsme se dozvěděli, že někteří další by se rádi zúčastnili, ale o akci se dozvěděli pozdě nebo vůbec. O našich akcích se vždy s dostatečným předstihem dozvíte na www.jitrava.estranky.cz, kde najdete i kontakt, kam nám můžete napsat. Na požádání Vám budeme zasílat aktuální informace na Váš e-mail.

 

Ještě jednou díky všem zúčastněným a větru a dobré náladě zdar!

Jítraváci

 

 

Náhledy fotografií ze složky Drakiáda 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář